Oprava iPhone

Pokud se vám rozbije váš iPhone, pak vás jako první napadne, že budete muset do servisu. V některých případech tomu tak skutečně bude, protože budete potřebovat speciální servisní techniku. Nejčastějším případem bývá vytopení, kdy je nutné co nejrychleji donést iPhone do servisu. iPhone je následně rozebrán, vysušen a pomocí speciální ultrazvukové vany očištěn. 

Najdou se ale také případy, kdy je zbytečné vyrážet do servisu a můžete si opravu provést sami. Nejčastějšími jsou výměna prasklého displeje nebo výměna baterie. Ačkoliv by se mohlo zdát, že na tyto úkony je potřeba speciální vybavení, není tomu tak. Podívejme se na modelový příklad, kdy si chcete opravit iPhone 7, kterému praskl displej:

  1. Objednáte nový lcd displej na iPhone 7 od ověřeného prodejce.
  2. Pokud doma nemáte mikro šroubováky, objednejte také sadu nářadí na mobil. Díky té zvládnete kompletní opravu nejen iPhonu, ale také jiných drobných elektrických zařízení.
  3. Displej i nářadí vám vám budou doručeny až domů.
  4. Pustíte se do opravy. Pro opravu můžete využít jedno z mnoha videí na youtube, která krok po kroku ukazují celý proces opravy. 
  5. Hotovo.

Pokud se rozhodnete pro vlastnoruční opravu doma, pak ušetříte v řádu stovek až tisíců. Výsledek přitom bude stejně kvalitní, ne-li kvalitnější než v některých servisech, kde se snaží opravy dělat hlavně co nejrychleji a za použití těch nejlevnějších náhradních dílů na trhu. Pokud si objednáte díly na iPhone od Phoneparts.cz, pak máte jistotu, že dostanete kus, který prošel kontrolou kvality a bude splňovat přísná kritéria. Jedinou nevýhodou vlastnoruční opravy iPhone je čas strávený opravou. Přestože vide na Youtube slibují opravu v 5 minutách, počítejte spíše a 1 hodinou.

Napsat komentář