Jak přidat zástupce složky do nabídky Start ve Windows 10

Nabídka Start systému Windows 10 obsahuje na malém bočním panelu užitečný seznam zástupců běžných umístění (například Obrázky, Stahování, Nastavení). Pomocí Nastavení můžete upravit, které zkratky se tam budou zobrazovat. Tady je návod, jak na to.

Nejprve spusťte „Nastavení“ otevřením „Start“ a kliknutím na ikonu ozubeného kola (nebo Windows + I). Tato ikona ozubeného kola pro Nastavení je příkladem jedné ze zkratek, které přizpůsobíme.

V nabídce Start systému Windows 10 kliknutím na ikonu ozubeného kola otevřete Nastavení.

V Nastavení klikněte na „Personalizace“.

V Personalizace vyberte v postranním panelu možnost „Spustit“.

V nastavení Windows 10 klikněte na postranním panelu na „Start“.

V nastavení Start přejděte do dolní části okna a klikněte na „Vybrat, které složky se zobrazí při spuštění“.

V Nastavení systému Windows klikněte na „Vyberte, které složky se zobrazí na Start.“

Na stránce „Vyberte, které složky se zobrazí na začátku“ uvidíte dlouhý seznam běžných umístění a zkratek složek, z nichž každá má přepínač. Chcete-li, aby se jeden z nich zobrazil na postranním panelu zástupců nabídky Start, klikněte na přepínač „Zapnuto“. Pokud chcete některý z nich skrýt, přepněte přepínač vedle něj do polohy Vypnuto.

V nabídce „Vyberte, které složky se zobrazí v nabídce Start“ aktivujte kliknutím na přepínače vedle složek

Až příště otevřete Start, uvidíte zkratky, které jste povolili, jako svislý seznam na levé straně nabídky Start.

Pokud nevidíte všechny ikony zástupců, které jste povolili, znamená to, že nabídka Start je příliš krátká. Chcete-li ji změnit, klikněte na horní okraj nabídky Start a přetažením nahoru ji zvětšete. Tím získáte více prostoru pro všechny ikony zástupců.

Chcete-li zobrazit popisky ikon zástupců, najeďte kurzorem myši na oblast postranního panelu nabídky Start (nebo klikněte na tlačítko nabídky se třemi řádky v horní části postranního panelu) a oblast postranního panelu se rozbalí.

Když kliknete na libovolnou zkratku, která vede ke speciálním složkám (například „Hudba“, „Videa“ nebo „Obrázky“), dostanete se přímo do správného umístění v Průzkumníku souborů Windows.

Napsat komentář