Nejlepší akční kamery pro rok 2021

Akční kamery jsou zejména pro dobrodruhy. Tyto odolné a specializované kamerky odvádějí skvělou práci při pořizování těch nejpamátnějších okamžiků. Možná zvažujete, že si koupíte novou kamerku nebo ji chcete dát někomu pod stromeček. Proto jsme vybrali 4 nejlepší kousky do srovnání, ze kterého si vybere každý.

Na co se dívat při výběru akční kamery

Pokud jde o akční kamery, musíte si dát pozor na několik klíčových věcí.

  • Kvalita videa: Ta setýká hlavně dvou parametrů: rozlišení a snímkové frekvence. Obojí je pro akční kameru zásadní, protože chcete, aby vaše videa vypadala čistě a plynule. Obecně by akční kamera měla nabídnout alěspoň rozlišení 1080p, ale lepší rozlišení, jako je 4K, stojí za to. Pokud jde o snímkovou frekvenci, 60 FPS dělá skvělou práci při zachycení rychlého pohybu. V nabídce jsou i kamery s nižšími snímkovými frekvencemi, jako je 30 FPS, ale určitě se vyplatí připlatit za 60 FPS. Přeci jen k čemu je akční kamera, která nedokáže plynule zaznamenat akční záběry.
  • Stabilizace videa: Při natáčení na akční kameru se určitě budete hodně pohybovat. Tyto kamery mají být navrženy pro použití v pohybu, a proto potřebují stabilizaci videa.
  • Odolnost: Kamerka v pohybu je vystavena vysokému riziku. Nejen při pádu a nárazu, ale i namočení. Důležitá je proto i voděodolnost. Mnoho kamerek má dobrou voděodolnost, která chrání fotoaparát i v hlubší vodě, takže můžete pořídit nádherné záběry pod vodou.
  • Příslušenství: Důležitá je všestrannost, takže mít určité příslušenství v základním balení se vyplatí. Nebo alespoň aby bylo dostupné k zakoupení v běžných obchodech (ne jen v čínských eshopech). Ať už se jedná o vodotěsné pouzdro nebo jednoduché světlo, toto příslušenství vám může otevřít více příležitostí k použití vaší akční kamery.

Vítěz: GoPro HERO9 Black

V segmentu akčních kamer neexistuje známější název než GoPro. GoPro vyrábí dokonalé kamery a to je u jeho nejnovější a nejlepší modelu HERO9 jasně vidět. Model HERO9 je vybaven pokročilou stabilizací pro vyhlazení videa a novým širokoúhlým objektivem GoPro „Max SuperView“. Může nahrávat záběry 4K při 60 FPS nebo 5K při 30 FPS a objektiv s rozlišením 20 MP zaručuje křišťálově čistý obraz.

To ale není vše, jsou tu i další funkce díky kterým je tento fotoaparát o krok dál než konkurence. Je snadné nahrávat zpomalené (slo-mo) záběry nebo zrychleného záběry. Pomocí „Zpětného záběru“ můžete zachytit předchozích 30 sekund záběrů, než začnete nahrávat, a „LiveBurst“ vám pomůže pořídit nejlepší možný snímek. (Zaznamená 1,5 sekundy záznamu před a po pořízení fotografie, abyste mohli vybrat nejlepší snímek.)

Nabídka doplňků k kameře je široká. Mikrofony, přídavná světla, čočky pro širší záběry a další. Co se týče odolnosti, tak v té je tato kamera taky perfektní. Je extrémně odolná a vodotěsná až do výšky 10 metrů.

GoPro zkrátka bylo, je a vždy bude jistota. Kde ho mají za nejlepší cenu najdete klasicky na Heurece.

GoPro HERO8 Black

Levnější alternativa k GoPro HERO9 Black je jeho starší varianta HERO8. Když však vyjde nová generace GoPro, předchozí generace slevní (klasicky, jako například u iPhonů), díky tomu můžete HERO8 koupit za super cenu. Co umí? Dokáže natáčet ve 4K při 60 FPS a nabízí skvělou stabilizaci a zpomalená i zrychlená videa..

Fotoaparát není tak dobrý při fotografování kvůli pouhému 12 MPx objektivu, ale přesto pořizuje solidní snímky a je vybaven funkcí „LiveBurst“ (která trvá 1,5 sekundy před a po pořízení fotografie, takže si můžete vybrat nejlepší snímek), díky tomu získáte nejlepší možné fotografie. Stejně jako HERO9 je HERO8 robustní a vodotěsné až do hloubky 10 metrů. Můžete si také zakoupit většinu příslušenství pro HERO9, protože je kompatibilní.

Ve výsledku je HERO8 v podstatě stejné HERO9, ale o něco málo osekané. Navíc ale o kus levnější. GoPro HERO8 můžete koupit klasicky na Heurece.

Modulární Insta360 One R Twin Edition

One R Twin je modulární akční kamerka. V krabici najdete dva moduly s objektivy: modul s širokoúhým objektivem na akční kameru s 4K 60 FPS a modul se dvěma objektivy pro pořizování 360stupňových záběrů. Mezi těmito dvěma moduly můžete přepínat za chodu a fotoaparát obsahuje dostatek funkcí, aby bylo zajištěno, že při použití obou modulů dosáhnete skvělých výsledků. 360stupňový modul zaznamenává obraz v o něco horší kvalitě, ale i tak je perfektní. Zajímavou funkcí je klepnutí na předmět (nebo použití hlasového příkazu), a fotoaparát ho bude automaticky sledovat během nahrávání. K dispozici je také pokročilá stabilizace a slo-mo i zrychlené video.

Na samotných kamerách najdete také tělo kamery, kam moduly připevníte, baterii a konzoli pro upevnění kamery. Jakmile všechno složíte dohromady (není to složité), tak je fotoaparát vodotěsný až do hloubky 5 metrů. One R Twin nabízí ve světě akčních kamer něco unikátního, ​​a pokud vás lákají záběry z 360stupňové kamerky včetně možnosti záběrů z klasické akční kamerky, tak je One R Twin jako stvořené pro vás.

Po natáčení můžete videa upravovat pomocí Insta360 Shot Lab (Appka na Android / iOS). Shot Lab je editor videa založený na AI, takže je úprava videa opravdu snadná. Výborně si vede jak se standardním videem, tak s 360stupňovým videem. Je však jasné, že plno z vás používá k úpravě své oblíbené programy.

Nejlepší na dovolenou: Niceboy VEGA X

Niceboy VEGA X nabízí super výkon za málo peněz. S kamerkami jako jsou ty od GoPro se nemůže rovnat, ale pro nenáročné uživatele je ideální volbou. Může nahrávat v rozlišení 4K, ale jen při 30 FPS, pokud chcete zvýšit snímkovou frekvenci až na 90fps, ale budete muset snížit rozlišení. Přesto by díky stabilizaci X-STEADY měla vaše videa vypadat dobře a 12megapixelový objektiv pořídí i dobré fotky.

Outdoorová kamera VEGA X není sama o sobě vodotěsná, ale když ji vložíte do vodotěsného pouzdra (součástí balení), je vodotěsná až do hloubky 30 metrů. VEGA X podporuje dálkové ovládání, které je dokonce přímo v základním balení. Dále jsou v balení úchyty na řídítka nebo helmu (na helmu je nalepovací), stativ a jistící lanka. Dodávané příslušenství dost zvyšuje hodnotu této kamery a společnost Niceboy rozhodně předčila ostatní společnosti, jako je GoPro, pokud jde o věci obsažené v krabici.

Akční kamera Niceboy VEGA X sice není srovnatelná s GoPro, ale díky příznivé ceně je ideální první akční kamerou, zejména pokud nejste akční sportovci a chcete kameru jen na natáčení na dovolené. Na trhu je plno konkurentů v této cenové hladině (i levnější), ale často nedosahují této kvality a ani nemají v balení tolik příslušenství.

Napsat komentář